Екошкіра – відповіді на основні питання

Зовсім недавно з’явився такий матеріал, як еко-шкіра. Багато хто не встиг розібратись, що ж це за “звір” такий і з чим його їдять, тому на основні питання спробуємо відповісти в даній статті.

Незважаючи на несуттєвий період часу існування цього високотехнологічного матеріалу, екошкіра встигла завоювати левову частку ринку і тепер з екошкіри все частіше продаються сумочки, гаманці, куртки і плащі, всесезонне взуття, ремені, меблі та автомобільні крісла, і багато іншого.

Екошкіра – це дуже якісна імітація натуральної шкіри, яка ні в яке порівняння не йде з кожзамом. Такий матеріал відноситься до високотехнологічних товарів, складається екошкіра з двох шарів, де в якості нижнього шару (виворіт) виступає бавовняна тканина, тоді як верхній шар (лицьова сторона) складається з поліуретану з безліччю мікропор, через які екошкіра дихає і добре пропускає повітря (навіть краще натуральної шкіри), не створює парникового ефекту, дуже м’яка пластична і має здатність злегка розтягуватися. Також, екошкіра – дуже легка, м’яка, приємна на дотик і тепла при дотику. Має здатність зберігати тепло. Приставка «еко» позначає що при виготовленні даного матеріалу в складі не були задіяними шкідливі пластифікатори та інші токсичні речовини.

Більш того, екошкіра – гіпоалергенний матеріал і підходить навіть дуже чутливим людям, а що найголовніше, при створенні цього чудового матеріалу не страждають тварини. Екошкіра радує високим рівнем міцності, вироби з такого матеріалу здатні відмінно носиться багато років без втрати первозданного зовнішнього вигляду. Екокожа стійка до подряпин і витирання.

Екошкіра не боїться ні морозу, ні різкого перепаду температур.

Також, екошкіра проста в догляді, забруднення легко прибираються за допомогою м’якої вологої тканини, чистку можна проводити засобами для виробів з натуральної шкіри.

Чим відрізняється екошкіра від шкірозамінника

Шкірозамінник – це перший, пробний зразок, з створених аналогів натуральної шкіри, тому, шкірозамінник не дивлячись на зовні красивий зовнішній вигляд, може мати багато недоліків. Звичайно ж, шкірозамінник буває різної якості і може бути виготовленим за різними технологіями.

На дотик екошкіра надзвичайно м’яка, приємна, тоді як кожзам жорсткий.

Також, якщо доторкнутися до екошкіри, то можна відчути що цей матеріал злегка теплий, тоді як кожзам холодний.

В першу чергу екошкіра від шкірозамінника відрізняється гігроскопічністю. Вироби з екошкіри пропускають повітря, не створюють парникового ефекту і є надзвичайно комфортними, тоді як у взутті або курточці зі шкірозамінника людина буде потіти.

Екошкіра не боїться морозу, а вироби зі шкірозаміннику при низьких температурах можуть грубіти і тріскатися.

Як відрізнити екошкіру від шкірозамінника?

Так як властивості екошкіри і ціна екошкіри дуже схожі на властивості і вартість натуральної шкіри, то ці два матеріали звичайно не видають один за інший, а ось деякі недобросовісні продавці іноді запевняють що вироби зі шкірозамінника – це продукція з екокожі, щоб швидше розпродати давно залежаний товар . Як зрозуміти, що перед вами:

За зовнішнім виглядом екошкіра і кожзам можуть мати максимально наближений вигляд до натуральної шкіри, і недосвідченій людині відрізнити ці матеріали буває вкрай проблематично. Також, обидва цих матеріалу не пропускають вологу.

Вартість – вельми важливий фактор. Хороші речі з натуральної шкіри і екошкіри коштувати занадто дешево просто не можуть, а якщо ціна підозріло низька, то швидше за все, перед Вами низькосортний товар зі шкірозамінника.

Тактильний контакт – ще один хороший спосіб викриття матеріалу. Екошкіра завжди м’яка і тепла, а кожзам холодний і жорсткий, що нагадує шматочок пластика.

Наступний спосіб підійде не всім і не завжди. Досить хороший спосіб, змастити річ в малопомітній місці крапелькою рослинного масла і почекати добу. Якщо масло вбралося, але шкіра залишилася такою ж м’якою, то це або натуральна шкіра, або екошкіра, якщо місце, на яке потрапило масло стало грубим і жорстким, змінилася текстура, то це кожзам.

Запах. Від аромату залежить багато чого. Натуральна шкіра і екошкіра володіють легким і приємним ароматом, тоді як запах шкірозамінника є малоприємним, зазвичай має різкий, хімічний запах з домішкою ароматів клею, правда іноді виробники маскують справжній запах вироби за допомогою ароматизаторів.

Ну і багато що залежить від торгової точки. Купуючи товар у великих і відомих торгових марок, які дорожать своєю репутацією, бути обманутим шансів набагато менше.